Осінь з українським кінематографом

Осінь з українським кінематографом

Україна! Кінофестиваль — єдиний у Польщі фестиваль українського кіно, розпочнеться 11 листопада на платформі mojeekino.pl, а з 12 листопада проходитимуть покази фільмів у варшавські Кінотеці. У програмі цьогорічного шостого випуску найновіші українські фільми та розважальні заходи.

У рамках цьогорічного фестивалю буде показано 54 фільми. Репертуар фестивалю складатиметься з найновіших художніх, документальних, анімаційних та короткометражних стрічок, а також включатиме фільми, які були відзначені на фестивалях. Це фільми, які повстали в останніх роках в Україні.

Від моменту відновлення незалежності України у 1991 р., останні роки українського кіноматографу були найбільш плідними. Українські кінострічки з кожним роком здобувають все більше зацікавлення зі на міжнародних фестивалях, серед кінокритиків та глядачів.

Гасло цьогорічного фестивалю – ПРИСУТНІСТЬ, яку можна розглядати в кількох аспектах. Це виразна присутність української громади в Польщі, дедалі більше доцінюється присутність української культури на міжнародній арені та, нарешті, присутність, інтерпретована як зосередженість українських кінематографістів на уважному спостереженні за українським сьогоденням.

Цьогорічний фестиваль відкриє фільм Олега Сенцова «Носоріг». Прем’єра фільму відбулася на Венеціанському Міжнародному Кінофестивалі, а також на Вашавському Кінофестивалі.

Носоріг, фот. пресс-матеріали

Україна, провінційне промислове місто 90-х років. Тут ми зустрічаємо хлопця на прізвисько «Носоріг» – з дитинства агресивного злочинця, який у зрілому віці стає жорстоким злодюгою. Ми спостерігаємо, як він дорослішає в атмосфері сімейних та любовних негараздів. У пострадянську епоху, в жорстокому суспільстві, носоріг стрімко пробивається до лав місцевої злочинної групи. Але просування до лідерства не обходиться без руйнівних жертв для його власного життя та близьких йому людей. Його світ руйнується і внутрішній конфлікт, що розриває його, посилюється. Чи зможе носоріг зазнати відкуплення, поки є на те час?

Закривати фестиваль буде український претендент на «Оскар-2022» — стрічка «Погані дороги» Наталії Ворожбит.

Чоловіка, який видає себе за вчителя, військові затримують на блокпості. Двоє підлітків чекають солдатів-бойфрендів на напівзруйнованій міській площі. Журналіст, якого утримують в полоні і жорстоко знущаються. Молода жінка просить вибачення у літньої пари за те, що наїхала на їх курчат. Чотири історії які відбуваються на фоні доріг Донбасу, назначені плутаниною, параноїєю та терором, які кидають виклик правді.

Погані дороги, фот. пресс-матеріали

У програмі цьогорічного випуску також відзначений на Берлінському фестивалі відважний фільм Катерини Горностай «Стоп-Земля» та відзначений нагородами документальний фільм «Цей дощ ніколи не скінчиться» Аліни Горлової.

Так як і підчас попередніх випусках фестивалю, у цьому році також відбудеться конкурс глядацьких симпатій, в якому глядачі оберуть найкращий фільм фестивалю. Минулого року приз глядацьких симпатій отримали два фільми: «U311 Черкаси»  Тимура Ященка та «Земля блакитна, як апельсин» Ірини Цілик. Обидва фільми будуть показані на фестивалі.

У цьому році фестиваль буде розширено завдяку конкурсу на кращий короткометражний фільм. Це чудова нагода для молодих та незалежних режисерів показати свою творчість, яка повязана з польським та українським кінематографом. Споміж надісланих матеріалів відібрано 21 фільм, серед яких  є художні та документальні стрічки, а також анімації авторів з Польщі та України.

Унікальною подією для шанувальників кіно буде ретроспектива фільмів
Кіри Муратової. Це неординарна режисерка, радянська та українська водночас. Проте її видатна творчість досі маловідома. Кіра Муратова померла у 2018 році у віці 83 років в Одесі, де вона жила і працювала останні 23 роки свого життя.

Вічне повернення, фот. пресс-матеріали

Щоб наблизити глядачам її унікальність як митця, будуть показані такі фільми:

– Короткі зустрічі

– Довгі проводи

– Астенічний синдром

– Вічне повернення

Підчас фестивалю також відбудуться цікаві розважальні заходи, такі як Ранок Ведмедика для дітей, дебати про українське кіно останніх 30 років, виставка робіт Івана Приходька, одного з найцікавіших українських народних майстрів, зустрічі з творцями кіно, вечірка у фестивальному клубі «Культуральна» та silent disco в українських ритмах.

Впродовж останніх років Україна! Кінофестиваль стався знаною подією для мешканців Варшави та Любліна, де у 2019 році відбулася перша репліка фестивалю. У цьому році, вперше в історії, Кінофестиваль відбудеться у найбільших містах Польщі. У жовтні у Вроцлаві та Торуні відбулися перші репліки цьогорічного випуску. У цбому році фестиваль також відвідає:

ЛОДЗЬ – ЛДК, Кінотетр Перспектива (5-7.11)

ГОЖУВ ВЄЛЬКОПОЛЬСКІ – Кінотетр 60 Стільців (11-17.11)

КРАКІВ – Кінотеатр Під Баранами (12-18.11)

ГДАНСЬК – Кінотеатр Жак (12-18.11)

БЯЛИСТОК – Кінотеатр «Форум»(12-17.11)

KATOВІЦE – Кінотеатр Святовід (19-28.11)

ПОЗНАНЬ – Кінотеатр Муза (25/11-2/12)

ЛЮБЛІН – Центр Культур (3-5.12)

КРАКІВ – Кіно Парадокс (9-12.12)

Від 11 до 21 листопада фільми з репертуару цього року будуть доступні на платформі mojeekino.pl. Завдяки цьому глядачі з усієї Польщі зможуть побачити найновіші та найбільші здобутки українського кінематографу, показані під час шостого випуску фестивалю.

Детальна програма варшавського випуску фестивалю доступна на сайті www.ukrainaff.com. Абонементи та квитки можна придбати в касах та на сайті Кінотеки, у додатку Going, у салонах Empik та на www.empikbilety.pl

Абонементи та квитки на фільми онлайн доступні на сайті www.mojeekino.pl