Україна! 6. Кінофестиваль вже незабаром у цілій Польщі

Україна! 6. Кінофестиваль відбудеться 21—28 листопада у варшавській Кінотеці, а від 11 до 21 листопада найкращі українські фільми та зустрічі з творцями будуть також показані в онлайн просторі. Крім того, цього року фестиваль вперше проходитиме у найбільших містах Польщі.

Повна програма фестивалю та квитки на сеанси вже у продажі!

Останні роки українського кіноматографу були найбільш плідними з моменту відновлення незалежності України у 1991 році. Українські кінострічки з кожним роком здобувають все більше зацікавлення зі сторони міжнародних фестивалів, кінокритиків та глядачів.

У цьому році організатори презентують найновіші та найбільші досягнення українського кінематографу, а фестиваль також буде розширено, завдяки фільмам з сусідніх з Україною та Польщею держав. Програма включатиме ряд супровідних заходів, таких як розваги для дітей, дебати, виставка, зустрічі з українськими режисерами. Також пригадаємо фільми, які отримали нагороду глядацьких симпатій на попередніх випусках фестивалю.

Цьогорічна основна програма включає найкращі та найновіші українські фільми. Одним з них є «Носоріг» Олега Сенцова. Прем’єра фільму відбулася на Венеціанському міжнародному кінофестивалі.

Україна, провінційне промислове місто 90-х років. Тут ми зустрічаємо хлопця на прізвисько «Носоріг» – з дитинства агресивного злочинця, який у зрілому віці стає жорстоким злодюгою. Ми спостерігаємо, як він дорослішає в атмосфері сімейних та любовних негараздів. У пострадянську епоху, в жорстокому суспільстві, носоріг стрімко пробивається до лав місцевої злочинної групи. Але просування до лідерства не обходиться без руйнівних жертв для його власного життя та близьких йому людей. Його світ руйнується і внутрішній конфлікт, що розриває його, посилюється – але чи зможе носоріг зазнати відкуплення, поки є на те час?

Олег Сенцов – український режисер, засуджений військовим судом Росії до 20 років ув’язнення за підозри у терористичній діяльность. Починаючи від першого випуску варшавського Кінофестивалю, організатори звертали увагу глядачів на складну ситуацію режисера та закликали підтримати кампанію по його звільненню. Під час попередніх видань фестивалю вийшли фільм Олега Сенцова «Гравець» та документальний фільм Аскольда Курова «Процес». Російська Федерація проти Олега Сенцова». Останній з них отримав приз глядацьких симпатій у 2017 році. Сенцова підтримала європейська кінематографічна спільнота, яка боролася за його звільнення. 7 вересня 2019 року режисера звільнено з в’язниці під час обміну полоненими.

У програмі цьогорічного Фестивалю побачимо український фільм-кандидат на Оскара 2022 –  «Погані дороги», режисерка Наталії Ворожбит.

Чоловіка, який видає себе за вчителя, військові затримують на блокпості. Двоє підлітків чекають солдатів-бойфрендів на напівзруйнованій міській площі. Журналіст, якого утримують в полоні і жорстоко знущаються. Молода жінка просить вибачення у літньої пари за те, що наїхала на їх курчат. Чотири історії які відбуваються на фоні доріг Донбасу, назначені плутаниною, параноїєю та терором, які кидають виклик правді.

Фільм став лауреатом нагороди «Verona Film Club» на Міжнародному тижні критиків у Венеції.

В програмі Фестивалю – сміливий фільм режисерки Катерини Горностай «Стоп-Земля», нагороджений на Берлінському фестивалі. Це радикальний, автентичний і чутливий погляд на подолання емоційних потрясінь підлітків, які готуються до вступу в доросле життя. Маша (Марія Федорченко), Яна та Сеня – три подруги, які готуються до випускших іспитів у школі. Інтровертична Маша вважає себе аутсайдером. Переживаючт інтенсивний передвипускний період, дівчина закохується, що змушує її покинути зону комфорту. Дебют української режисерки Катерина Горностай представляє глибоко особисту, феноменальну та поетичну історію про самопізнання та терпіння, котрого воно вимагає.

Фільм був показаний на цьогорічному Берлінале, на якому переміг у секції Generation 14+. На Одеському міжнародному кінофестивалі стрічка отримала нагороду Гран-прі.

На фестивалі незабракне документальних фільмів. Одним з них є «Земля Івана», режисер Андрій Лисецький. Фільм-лауреат премії «Найкращий фільм» на Міжнародному фестивалі прав людини Docudays UA.

Іван Приходько – один з останніх народних майстрів України. Він самоук, живе в сільській місцевості, і все, що виходить з-під його пензлів – це наївне та щире мистецтво. Іванове сприйняття світу і його внутрішнє життя сповнене краси і радості. Одного разу Івана запрошують показати картини на виставці в Мистецькому Арсеналі, це головний державний виставковий центр. Чи проміняє Іван свій маленький заміський котедж на гламурне міське життя з компанією критиків та мистецьких агентів?

Картини Івана Приходько можна буде побачити під час варшавського Кінофестивалю у Кінотеці.

Підчас шостого Кінофестивалю впершим буде організовано конкурс на найкращий короткометражний фільм. Це чудова нагода для молодих незалежних режисерів показати свою творчість, яка повязана з польським та українським кінематографом. Споміж надісланих матеріалів було відібрано 20 стрічок, серед яких  є художні та документальні фільми, а також анімації авторів з Польщі та України.

Впродовж останніх років Україна! Кінофестиваль стався знаною подією для мешканців Варшави та Любліна, де у 2019 році відбулася перша репліка фестивалю. У цьому році вперше в історії Кінофестиваль відбудеться у найбільших містах Польщі.

22 жовтня у кінотеатрі «Нові горизонти» у Вроцлаві (22-28 жовтня) та у Центрі сучасного мистецтва у Торуні (22-24 жовтня) розпочнуться перші репліки цьогорічного випуску. Цього року фестиваль також відвідає:

Лодзь – ЛДК, Кінотетр Перспектива (5-7.11)

ГОЖУВ ВЄЛЬКОПОЛЬСКІ – Кінотетр 60 Стільців (11-17.11)

КРАКІВ – Кінотеатр Під Баранами (12-18.11)

ГДАНСЬК – Кінотеатр Жак (12-18.11)

БЯЛИСТОК – Кінотеатр Форум»(12-17.11)

KATOВІЦE – Кінотеатр Святовід (19-28.11)

ПОЗНАНЬ – Кінотеатр Муза (25/11-2/12)

ЛЮБЛІН – Центр Культур (3-5.12)

КРАКІВ – Кіно Парадокс (9-12.12)

Від 11 до 21 листопада фільми з репертуару цього року будуть доступні на платформі mojeekino.pl. Завдяки цьому глядачі з усієї Польщі зможуть побачити найновіші та найбільші здобутки українського кінематографу, показані під час шостого випуску фестивалю.