Ukraina! 7. Festiwal Filmowy: rusza nabór do konkursu filmów krótkometrażowych

Ukraina! 7. Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach 3-10 listopada w Warszawie, a następnie przeniesie się do sieci. W tym roku po raz drugi zostanie zorganizowany konkurs na najlepszy film krótkometrażowy.

Siódma edycja festiwalu będzie już drugą, podczas której zorganizowany zostanie konkurs na najlepszy film krótkometrażowy. To doskonała okazja do prezentacji młodych, niezależnych twórców, którzy związani są z polską i ukraińską kinematografią.  

W konkursie mogą brać udział filmy krótkometrażowe: dokumentalne, animowane i fabularne, nie dłuższe niż 40minut, produkcji ukraińskiej, polskiej oraz innych państw (związane z Ukrainą poprzez tematykę, miejsce realizacji czy udział ukraińskich aktorów lub twórców). Filmy można zgłaszać do 31 lipca 2022, a pula nagród dla najlepszych produkcji to 1000 euro.

Na festiwalu przyznawana jest także nagroda publiczności, którą do tej pory otrzymały takie tytuły jak „Proces. Federacja Rosyjska vs. Oleg Sencow”, ukraiński kandydat do Oscara „Do domu”, „U311 Czerkasy” czy nagrodzona na festiwalu Sundance „Ziemia jest niebieska jak pomarańcza”.